Saaremaa Piimatööstus alustas juustu eksporti Jaapanisse

Saaremaa Piimatööstus
Investeering kaasaegsetesse masinatesse tasus ennast ära. Foto: Saaremaa Piimatööstus

Peale pikki ettevalmistustöid alustas Saaremaa Piimatööstus eksporti kõrgete kvaliteedinõudmistega saareriiki – Jaapanisse. „Üleeile läks Jaapani poole teele esimene koorem Saaremaal toodetud juustu. Koorma ettevalmistust olid kohapeale sõitnud jälgima ka Jaapani kliendid, kes hindasid Saaremaa Piimatööstuse töö- ja tootekvaliteedi väga heaks,“ rääkis ettevõtte ekspordijuht Annika Kõiv.

„Covid-19, energia- ja sisendite hindade tõus, sõda Ukrainas on mõjutanud toodete müüki nii kodu- kui ka eksportturgudel. Mistõttu oleme klientide leidmisel vaadanud ka Euroopast kaugemale. Ettevalmistused Jaapani turule on kestnud mitu aastat. Lõpuks oleme nii kaugel, et saime panna teele esimese koorma. Loodame, et sellest saab alguse pikaajaline ja viljakas koostöö,“ rääkis Saaremaa Piimatööstuse ekspordijuht.

Kõiv lisas, et kuna Jaapani kultuurile on iseloomulik pikaajaline vaade ning lisaks väga kõrgetele kvaliteedinõuetele hinnatakse väga ka usalduslikku suhet, siis selle saavutamine võtab sageli kõvasti aega. „Vaatamata hiljutistele keerulistele aegadele investeeris Saaremaa Piimatööstus paar aastat tagasi juustutootmisseadmete uuendamisesse, mis on osutunud igati õigeks sammuks,“ lausu Kõiv.

Saaremaa Piimatööstuse juhataja Villi Pihli sõnul oli investeeringute eesmärgiks tugevdada välisturgudele kohaldatud kvaliteetse juustusortimendiga konkurentsipositsiooni ja suurendada ettevõtte ekspordikäibe osakaalu kogu müügitulus. „Läbi ekspordi suudame paremini tagada tootmismahtude jätkuvat kasvu ja sh mahetoodangu mahtude suurenemist. Ühtlasi aitavad uued eksportriigid meil leida uusi võimalusi, et jätkuvalt väärindada Saaremaa Piimaühistu piimatootjate toorpiima.  Vähetähtis pole ka see, et nii saame panustada meie piimatootmis sektori jätkusuutlikku arengusse,“ selgitas Pihl.

Jaapani kliendid hindavad väga ettevõtete pikki traditsioone ja hinnalist ajalugu. „Lugu toodete taga on väga tähtis – Saaremaa Piimatööstus on Läänemere suurimal saarel asuv piimatööstus, mille tooraine tuleb samuti saartelt,“ rõhutas Pihl ettevõtte eripära. „Lisaks kvaliteetsele toodangule räägib Saaremaa kasuks meie tooraine unikaalsus, oleme ühtlasi Eesti suurim mahepiimatootja. Kuna oleme ühistu, siis tähendab, et farmerid ise kontrollivad kogu ahelat alates karjamaadest, kus lehmad söövad, kuni valmistoote kvaliteedini. Piimatootmise, müügi ja logistikaga on seotud ca 500 peamiselt saartel elavat inimest.“

Saaremaa Piimatööstus AS on pikaajaliste traditsioonide ja kogemustega piimandusettevõte, mis kuulub Saaremaa piimatootjatele. Ettevõtte peamine tegevus on piima kokkuost, juustu ja või valmistamine. 

Allikas: epkk.ee
Loe veel maheuudiseid – SIIT

Mahe logo