MO Saaremaa

Saaremaa Piimatööstus AS

Saaremaa Piimatööstus AS omanikuks on Läänemere suurimate saarte: Saare- ja Hiiumaa farmerite Saaremaa Piimaühistu.
Kuna Saaremaa Piimatööstus kuulub saarte farmeritele, siis me kontrollime kogu ahelat alates karjamaadest, kus lehmad söövad, kuni valmistoote kvaliteedini. Tooraine tuleb tootmisesse väga lähedalt, seetõttu on piim värske ja „vähe loksutatud“.
Meie toodete eeliseks on nii looduslikult liigirikkas ja ökoloogiliselt puhtas keskkonnas toodetud tooraine kasutamine kui ka kvalifitseeritud spetsialistide pikaajaliste kogemuste ja heade tootmistavade
järgimine tootmises. Saaremaal on tehtud juustu alates 1569 aastast ning meil on pikaajalised kogemused oma kvaliteetse ja omanäolise toodangu eksportimisel. Meie tooteportfellist leiad Eesti kõige armastatuma või,
eksklusiivse Old Saare juustu ning ehedat loodust õhkava mahepiima ja -juustu.

Saaremaa Piimatööstuse kvaliteeti tunnustavad järgmised sertifikaadid: ISO, FSSC 22000, mahe

Saaremaa juustud on erilised
Meie valikus on Gouda, Edam, Tilsiter ja Cheddar tüüpi juustud,
Nõudlikumale maitsele on valikus high-fat täispiimajuustud, low-fat juust ning kaualaagerdunud juust, mida laagerdame eraldi keldrites kõrgematel temperatuuridel ka üle kuue kuu. See võimaldab, võrreldes tavalise võileivajuustuga, tuua esile tugevamat järelmaitset.
Kindlasti tasub proovida sulajuustusid ning uudistoodet- juustukastet.
Võileivajuustusid pakume 150- 900 g viilupakendites, 200g-15 kg plokkidena, kuubikutena või riivituna.

Saaremaa Piimatööstus pakub ka mahetooteid
Paljudes saarte mahefarmides kasvatatakse eesti punast ja eesti maatõugu veiseid. Eesti maatõugu veis on Eesti vanim kohalikku päritolu aborigeensest karjast aretatud siinsete tingimustega kohanenud
piimaveise tõug, kelle piim on „tummisem ja magusam“, kõrge rasva- ja valgu- ja laktoosisisaldusega.
Tänu heale söödaväärindusele vajab maakari 20-24% väiksemat sõnnikuhoidlat, mistõttu nende ökoloogiline jalajälg on väiksem. Eesti maakari on osa meie maa ja rahva kultuuripärandist.

Või
Meie valikus on Eesti populaarseim klassikaline või ning maitsestatud võid: soolakristallidega, küüslaugu- ja soolakristallidega, maitserohelisega. Tooted on pakendatud riiuldatavatesse kastidesse.

Kohupiim
Saaremaa Piimatööstuse valikus on ultrafiltratsioonmeetodil valmistatud jogurtid ning kohupiim. Pakume kõrge valgusisaldusega laktoosiga või laktoosivabasid tooteid erineva rasvasisaldusega (0% kuni 5%) ning erinevates pakendites.

Kissell
Saaremaa Piimatööstuse tooteportfelli kuuluvad ka kissellid (berry soups). Nagu ka teised Saaremaa Piimatööstuse tooted on kissellid naturaalsed, vähese suhkruga ning ei sisalda säilitus- ega lisaaineid.
Tooteid pakendame teie valikul kas korgiga või korgita 0,5, 0,75 või 1 l purepakkidesse.

Kuidas müüakse oma tooteid?

HULGI

TOORAINE

HORECA

JAEMÜÜK

Villi Pihl

CEO
Telefon:+372 51 02613
E-mail: villi.pihl@mosaaremaa.ee

Võta ühendust: