Maheda kasu riigile

Väiksena suurte vahelt silma paistmiseks peame teadma, mis teeb meid eriliseks. Me ei saa võistelda kõrgete mäetippude, eriliste maavarade või aastaringse päikesepaistega.

Ometi leidub Eestis maailmakultuuri seisukohalt haruldasi nähtusi. Meil on riik, kus on palju vaba ruumi, rohkelt vähese inimmõjuga loodust, rikas pärimuskultuur, puhas keskkond, tugev paigavaim, hästisäilinud teadmised traditsioonilisest korilusest ja loodusega kooskõlas toimiv ning üha laienev mahemajandus ja -põllumajandus.

Puhta riigi kuvand on väärtus, mida suurriigid hoida ei suuda. Me oleme puhta keskkonna poolest uskumatult väärtuslik turismisihtkoht ja meie puhta looduse viljad annavad hoogu kogu majandusele.

Maheda kasu majandusele

Mahe elavdab maapiirkondade majandust, luues töökohti ja kasvatades sissetulekuid. Mahe annab võimaluse uute elutähtsate partnerluste tekkeks, kus teadmiste ning kapitali koosmõju toetab majanduse kasvu.

Maheda kasu keskkonnale

Mahedalt majandamine on jätkusuutlik ja keskkonnasõbralik. Loodust ei koormata sünteetiliste väetiste ning taimekaitsevahenditega, mis tavatootmises jõuavad põhjavette. Mahetootmine säilitab liigirikkuse.