Statistika: Mahe Soome 2022

Tänu soodsatele ilmasikutingimustele oli Soome 2022. aasta mahe teraviljasaak rekordiline. Suurenes ka mahepõllumajanduse pindala, kuid mahepõllumajandusettevõtete arv vähenes. Ukraina sõda, millele järgnes tugev inflatsioon ja toiduainete hinnatõus, mõjutas oluliselt toidukaupade maheturgu. Kogumik “Mahe Soome 2022” koondab eelmise aasta avaliku mahepõllumajandusstatistika.

Maheturu väärtus kahanes aasta varasemaga võrreldes kaheksa protsenti ja ulatus ligikaudu 375 miljoni euroni. Maheeksport võrreldes 2020. aastaga aga veidi kasvas, ulatudes 59 miljoni euroni.

„Hind on praegu tarbijate ostuotsuste tegemisel oluline tegur ning inimesed otsivad kauplustes aktiivselt odavamaid alternatiive. Ma ei usu, et ka see aasta maheturu jaoks kerge tuleb, aga tore on näha, et maheeksport näitab jätkuvalt positiivset trendi ning praegu oleks hea sellesse piirkonda investeerida,” analüüsis Aura Lamminparras. Pro Luomu tegevdirektor.

Kui 2022. aastal oli mahepõllumajanduslikule tootmisele pühendatud 15% põllumajandusmaast, siis tänavu on oodata pindala vähenemist.

LOE ROHKEM

Soome põllumajandusstatistika 2022

Allikas: proluomu.fi