Miks on talunikule sotsiaalmeediat tarvis?

Sotsiaalmeedia ehk ühismeedia on meedia, mille sisu loovad osalejad ning milles inimesed suhtlevad, loovad, jagavad teavet ja ideid virtuaalsetes kogukondades ja võrgustikes.

Sotsiaalmeedia on suurepärane võimalus selleks, et oma sõna kiiresti ja tulemuslikult välja öelda. Liilit Kirss oli tunnistajaks Äntu mõisa esimeste valgete kanade munema hakkamisele.
Liilit Kirss oli tunnistajaks Äntu mõisa esimeste valgete kanade munema hakkamisele. FOTO: Heikki Avent | Erakogu

„Sotsiaalmeedia on suurepärane võimalus selleks, et oma sõna kiiresti ja tulemuslikult välja öelda,“ kinnitas Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoja kommunikatsioonijuht Liilit Kirss, et need kanalid aitavad tuua tootjad ja tarbijad teineteisele lähemale ning tõsta Eesti põllumajanduse usaldusväärsust.

Kirss lisas, et talumehel ja sotsiaalmeedial on üllataval kombel palju ühist – mõlemad nõuavad hoolt, järjepidevust ja väikest annust huumorit. Sotsiaalmeedia polevat aga talunikule lihtsalt moeröögatus, vaid praktiline ja tulus tööriist. „Kujutlege seda kui virtuaalset heinapõldu, kus iga meeldimine, jagamine ja kommentaar on uus seeme, millest kasvavad usaldus, tuntus ja lojaalne tarbijaskond.“

LOE ROHKEM

Kui vajad sotsiaalmeediaga abi, võta julgesti ühendust Organic Estonia digiturundajaga:

Raili Roosmaa
Digiturundus
raili@organicestonia.ee
+372 56238177

Äntu Mõis / Äntu Mõis OÜ

Äntu Mõis OÜ on Pandivere kõrgustikul Lääne-Virumaal Äntu külas asuv mahepõllumajanduse ettevõte. Siinmail on kanade ja munatootmisega tegeletud üle kahekümne aasta. Juba 2008. aastast on meie suund mahepõllumajandus ning alates 2012. aastast mahelinnukasvatus.

Pandivere viljakad maad annavad toidu ka meie kanadele. Kasvatame siin ise oma vilja ja teeme ka seda mahedalt. Oma põlde väetame selle kõige hinnalisema väetisega – kanasõnnikuga.

Kanu müüme ka neile soovijatele, kes tahavad enda koju kanalat rajada ja ise iga päev värskeid mune pesalt võtta.

Iga meie otsuse taga on soov hoida puhas loodust. Mahepõllumajandus on meile südamelähedane mitmes mõttes. Pandivere kõrgustiku all asuvad hiiglaslikud veereservuaarid, mis varustavad puhta joogiveega pea terve Eesti allikaid. Meie neid ühiseid veevarusid taimekaitsemürkidega ei reosta.

2021. aasta sügisest lisandus juba tuntud KIKERIKII kaubamärgi alla mahemunade kõrvale ka mahe broileriliha. Seda oli kaua oodatud, kuna eestimaist mahedat kanaliha varem saada polnudki. Mahebroileri lihatooted nagu grillitooted, kotletid jmt on alates 2024. aasta suvest poodides ÄNTU GURMEE nime all.

Mahe on parem

Selleks, et KIKERIKII ja ÄNTU MÕISA pakenditel oleks mahetoote tiitel, oleme loonud oma kanadele vastavad elutingimused.

Mahekanal peab olema kanalas piisavalt ruumi, et suhelda liigikaaslastega, tukkuda puidust õrrel kui tuju tuleb, ja siblida õues kui ilm on ilus.

Sotsiaalmeedia turundus talunikele: siblime õues
siblime õues

Mahekanakasvatuses saavad linnud rahuldada kõiki oma loomuomaseid vajadusi, sealhulgas viibida õues.

Sotsiaalmeedia turundus talunikele: pestitsiidide vaba sööt
pestitsiidide vaba sööt

Mahekanakasvatuses saavad kanad söögiks mahesööta. Äntukate ”lauale” jõuab vaid mürgivabadelt põldudelt kogutud teravili ja hernes.

Sotsiaalmeedia turundus talunikele: kasvatatud antibiootikumideta
kasvatatud antibiootikumideta

Mahekana hea tervise garanteerib lindude heaolu, mis on meie südameasi. Heaolu tähendab palju ruumi, tasakaalustatud puhast toitu, head õhku, soojust ja valgust.

mahemärk

Allikas: maaleht.delfi.ee/artikkel/120348195/miks-on-talunikule-sotsiaalmeediat-tarvis