Silmaümbrusnahk vajab eraldi tähelepanu ja hoolitsust. D’DIFFERENCE toob välja 3 tähtsat faktorit: olukorra hindamine, naha puhastamine, toote ja hoolduse tehnika valik.
Olukorra hindamise all mõtlen seda, et ei tasu mõelda oma vanusele, vaid tulemusele mida soovime saavutada. Naha seisund sõltub rohkem välistest (keskkond, elustiil, harjumused) ja sisemistest (mõtteviis, stressi hulk, geenid) faktoritest kui numbrist passis.
Naha puhastamine on kauni naha A ja O. Seerumitel ja kreemidel on palju lihtsam oma jõudu näidata kui ei pea rasu-, meigi-ja jääkainete kihist läbi tungima.
Toote ja hooldustehnika valik tähendab seda, et arvestades silmaümbruse naha paksust (epidermis on silmade ümber sama paks kui paberileht), soovitan toodet nahale kanda neljanda ehk sõrmuse sõrmega ja pigem tupsutada kui hõõruda. Tootevalikul soovitan jälgida, et kõige suurem osakaal oleks niisutavatel ainetel (hüaluroonhape, aaloe, taimeveed) ja aktiivainetel (peptiidid ja vitamiinid ning mineraalid) väiksem hulk õlidel ning taimevõidel. Silmatoode võiks olla lõhnavaba ja kerge koostisega ning kiiresti imenduv.
Miks silmaümbrusnahk vajab silmakreemi?
Kas teadsid, et silmaümbrusnahk on palju õhem kui näonahk üldiselt? Tegelikult on silmaümbrusnahk on vaid 0,5 millimeetrit paks. Just sellel põhjusel näed esimesi kortsukesi silmaümbruses.
Kui soovid neid ennetada või siluda neid, mis on juba tekkinud, siis pead valima sellise silmakreemi, mis on loodud õhukese naha jaoks ning kus on koostisosade kogused kohandatud õhukese naha jaoks. Silmaümbrusnahk vajab eraldi hoolitsust.
Mis on need põhivead, mida naised kipuvad nahahoolduses tegema?
Ma soovin naistelt pingeid maha võtta – nahahooldusega seoses on meil palju hirme. Hästi täpselt proovitakse kinni hoida kasutusjuhistest ja kasutusaegadest, sest kardetakse eksida. Palju on hirmutavaid jutte, et kreemid imbuvad vereringesse ja seetõttu peab kõik olema väga looduslik…aga nahahooldus ei ole meditsiin ja kreem ei ole tablett!
Kreemide ja seerumite maksimaalne võimekus on jõuda epidermise ning dermise ühenduskohta. Veresooned asuvad dermises, seega vigastusteta naha puhul ei pea muretsema. Hästi oluline on leida endale sobiv toode. Selleni on vahel pikk tee, aga aitavad proovipakendid ja professionaalsed asjatundjad. Kui teile midagi meeldib ja sobib, siis katsetage julgemalt, kasutage toodet mõni päev rohkem, siis vähem. Proovige oma lemmik öökreemi mõju ka päeval. Olge uudishimulik ja mängige.
Kui nõu anda, siis ütleksin, et kui nahaga tekivad mured – ärritus, punetus, tundlikkus, siis viige toodete arv miinimumini ja andke nahale rahu. Paljud katsetavad liiga palju erinevaid tooteid ja ajavad naha sellega hulluks. Meie nahk on suur ja aeglane organ, tulemusteni jõudmiseks ja muutuste märkamiseks kulub vahel mitu kuud ning mitu purki toodet. Oma kärsitusega võime endale teha karuteene.
Mida annab teha järgnevate probleemide korral:
Turses silmaalused
Kui tursed on pärilikud, siis kreem ei aita. Kui teil on pikad tööpäevad või meeleolukad peod, siis loobuge õhtul silmakreemist! Lümfiringe üritab unetundide abil tublisti tööd teha ja kreem, mida te heas usus õhtul silmade ümber määrite, on sellele lisakoormus. Naha niisutamise jaoks kasutage pigem seerumit ja hommikul head kreemi, milles on kofeiin või tiigrirohu (Centella Asiatica) ekstrakt või pisut rukkilille ja kurki. Aitab ka külma lusika nahal hoidmine. Jääkuubikud on head, aga neid peaks nahal hoidma nii, et õhuke kangas on vahel.
Kortsud
Tavaliselt on kaks leeri – need kes silmaümbruse kurrukesi armastavad, sest ütlevad, et sealt peegeldub elu ja teised, kes algul kreemide ja hiljem aparaadihoolduste, siis süstide ning lõikustega silmaümbrust siledana hoida proovivad. Kuna nahk on silmade ümber väga õhuke, siis kurrukesed just seal endast esimesena märku annavad. Ükskõik millisesse leeri keegi kuulub, siis aktiivainetest, mis kortsukestega tegelevad, on kõige mõjusamad just need: peptiidid, hüaluroonhape, taimsed tüvirakud, retinool ja C-vitamiin. Lisaks mõned ekstraktid: käokuld, vetikad ning leebemad happed. Soovitan põsesarna peale ja meelekohtadele kanda ka leebemate hapetega essentse, toonikuid ja koorijaid. Nahale kõige õrnemad, on lillehapped. Need ei ärrita, aga on tõhusa siluva toimega ja tõstavad kenasti naha niiskussisaldust.
Sinised silmaalused
Raske mure kreemide jaoks. Hakkama saab tumedusega, mis on tingitud väsimusest, haigusest, kurnatusest. Sellisel puhul aitavad mõned peptiidid ja ka ergutav kofeiin, mooruspuu ekstrakt ja hea massaaž – õrn sõrmedega patsutamine, trummeldamine, kerge näpistamine. Mina usun ka näojooga harjutustesse!
Langevad laud
Siin on ennetava mõjuga näojooga ja murede korral annab häid tulemusi operatsioon. Rääkides kreemidest, siis juba alla vajunud laugu nahahoolduse aktiivained üles tõsta ei saa, ükskõik kui palju kollageeni ja elastiini tootmist need stimuleerida suudavad. Küll aga on üks ainete ühend, mis on võimsam kui teised. See koosneb pärsia siidipuu ekstraktist (Albizia Julibrissin Extract) ja darutosiidist ja katsed on tõestanud laugu tõstvat võimet 20-90%! See aineühend on kasutusel paljude brändide silmahooldustoodetes, D’DIFFERENCE silmakreemides samuti ja klientide tagasiside kohaselt on kreemide siluv ja pinguldav mõju näha.
Mida arvad erinevatest süstidest silmade alla? Millal aitab üksnes operatsioon?
Meie enesekindlus seoses välimusega kõigub päris palju – märtsis ja aprillis avastan ennast sageli uusi protseduure uudistamas. suvel päevitunud jume ja lõbusama seltsielu tõttu, tekib tunne, et need varakevadised ilulõikuse mõtted olid täiesti asjata.
Viimastel aastatel on salongihooldused astunud pika arengusammu edasi – LED valgushoolitsuse tulemusi kiidavad paljud, kes seda proovinud on. Mitteinvasiivseid uuenduslikke hoolitsusi on veel – tõhusad koorimised, HIFU meetod, vektor lifting.
Mina soovitan alustada järk-järgult, minnes mitteinvasiivsetelt protseduuridelt edasi, aga toetades kõike hea massaaži, näojooga ja ning igapäevase koduse hooldusega. Biorevitalisatsioon, täitesüstid, botox ja ilulõikused – need kõik annavad tulemuse ja võtavad välimusest aastaid maha, aga peaaegu alati on aru saada, et näoga on midagi tehtud. Kui silmade all on suured kotid või laug on alla vajunud, siis usun, et lõikus on tõhusaim abi, aga värskuse ja ühtlase naha hoidmiseks, ei pea nii kaugele minema.
Minu massöör rääkis seda, et peale süstimist ja näoniitide panemist, ei saa näolihaste süvamassaaži teha vähemalt pool aastat…see mind ennast hoiab küll tagasi, sest loomulikkus on mulle olulisem kui siledus ja kui üks koht siledaks muuta, tunduvad teised ebatäiused suuremad.
3 mõtet, mis mind süstlast eemale hoiavad on kreeklastelt, Anu Saagimilt ja Merle Palmistelt.
- „Unusta aeg ja aeg unustab sinu.“
- „Vananemine on vastik, aga see on ainus viis kaua elada.“
- „Inimene on vana siis kui ta viimati 10 aastat tagasi naeris“
Küsimused esitas Agnes Kajander
Allikas: ddifference.com / beaute-pacifique.com