Võidukad mahetooted “Eesti Parim Toiduaine 2020” konkursilt

/ Uudis

“Eesti Parim Toiduaine 2020” konkursil osales kokku 167 toiduainet ja jooki. Ka mahetooted olid konkursil esindatud ja ka tiitlisaajate hulgas.

 

Konkursi hindamiskomisjon koosnes teadusasutuste, kaubanduse ja teistest toiduainevaldkondadega seotud ettevõtete esindajatest ning selle tegevust juhtis Toidu- ja Fermentatsioonitehnoloogia Arenduskeskuse toiduteadlane Rain Kuldjärv.

Organic Estonia õnnitleb meie liikmetest ettevõtteid, kes pälvisid tunnustust oma parimate mahetoodetega!

 

EESTI PARIM LISANDVÄÄRTUSEGA TOIT 2020

Võidutiitli sai mahemajanduse ettevõte Salvest AS Presto sarja ökoloogiline hernepüreesupp mündiga.

Omapärase maitsega mahehernestest püreesupp tõusis oma kategooria toodetest selgelt esile. Tegu on madala kalorsusega, kuid kõrge valgu- ja kiudainesisaldusega 100% ökoloogilisest toorainest supiga, mis sobib ka taimetoitlastele. Huvitava maitsenüansi annab hernesupile münt.

 

PARIM PUU- JA KÖÖGIVILJATOODE 2020

Võidu saavutas mahemajanduse ettevõte Salvest AS oma Ökoloogilise õuna-mango-peedi-mustsõstrapüreega Muuti!

Ökoloogiline õuna-mango-peedi-mustasõstrapüree on kooslus magusast õunast, mahlasest mangost, peedist ning värsketest mustsõstardest. Tootes on kasutatud ainult parimaid mahedalt kasvanud tooraineid ning sellesse pole lisatud grammigi suhkrut – toote magusus tuleneb ainult puu- ja köögiviljadest ning marjadest.

Tänu mugavale pakendile on lapsel hea võtta seda kooli, lasteaeda või trenni kaasa. Toode on gluteeni- ja laktoosivaba ning ei sisalda kunstlikke lõhna-, maitse- või säilitusaineid. Soovitatav alates 8. elukuust.

 

 

 

Hindamiskomisjon valis parimad välja ka piirkondlike väike-ettevõtjate toodete seast.

PIIRKONDLIKUD VÕIDUTOOTED 2020

Võidutiitli said mahemajanduse ettevõtted Moe Peenviinavabrik ja Punch Drinks.

Lääne-Virumaa Parim Toode 2020: väikeettevõtte Moe Peenviinavabriku võidutoode on Handsa Sour Rowanberry.

Peale esimest külma korjatud pihlakatega maitsestatud Handsa Sour. Maailma vanimast rukkisordist, mahedast Sangaste rukkist põletatud Handsa on Setomaalt pärit traditsiooniline kange alkohoolne jook. Seda on aetud läbi sajandite rukkist ja rukkilinnastest. Viinapõletajad ajasid Handsat enamasti salaja oma tarbeks või salakaubana müügiks. Erinevalt viinast, mis valmib piiritusest (kangus vähemalt 96% ) ja veest, on Handsa teraviljadestillaat, mille destilleerimiskangus on 60-70 % alc.vol.
Handsa on liigituselt teraviljabrändi, täpsemalt rukkibrändi.

 

 

Põhja-Eesti Parim Jook 2020: väikeettevõttelt Punch Drinks suvine ja kerge kokteil „Cucumber Spritz“.

Cucumber Spritz on suvine ja kerge kokteil, kus koos Põhjaka GIN no.57 värske Eesti kurk ning Põhjaka mõisaaia basiilik. Ideaalne nautimaks suvefestivalil, rannas või aiapeol… Retsepti on loonud kokteilivõlur Martin Kaarjärv.

Tegemist on mainekal San Francisco Spirits Competition’il hõbemedali võitnud joogiga.

 

 

Siit saad vaadata Organic Estonia liikmete kõiki mahe- ja loodustooteid.

Konkursist ja kõikidest võitjatest saab lugeda Eesti Toiduainetööstuse liidu kodulehelt.