Organic Estonia teenus ettevõttele: Toitumisspetsialist aitab tooteinfot koostada ja tarbijale nõuetekohaselt luua.

Organic Estonia toitumisspetsialist Tiina Vares aitab tooteinfot koostada ja tarbijale nõuetekohaselt luua.

Teenused:

  • Nõuetekohase toitumisalase teabe koostamine pakenditele
  • Toitainete analüüs ja tervisealaste väidete koostamine
  • Erinevad võimalused toote kasutamiseks – huvitavad ja tervislikud retseptid, nende toitainete sisaldus.

Toitumisalase teabe koostamine toote pakenditele 

* Pakenditele info koostamine vastavalt kehtivatele nõuetele: kohustuslikud pakendiandmed ja muu toitumisalane teave.

Toitainete arvutamiseks kasutan riiklikult tunnustatud programmi.

Toitainete analüüs

Mahetooteid soetav ostja on enamasti teadlik tarbija, kes jälgib ka toitainete sisaldust.  Lisaks kohustuslikele pakendiandmetele soovitakse saada infot ka vitamiinide, mineraalide, küllastumata rasvhapete jm kasulike ainete kohta, sest just nendest jääb nüüdisajal inimestel puudu. Paljudes Eesti saadustes leidub rikkalikult antioksüdante ning muid  tervist parandavaid aineid. Ka see info tasub pakendile ja kodulehele välja panna.

Teen kindlaks, milliseid toitumis- ja tervisealast infot on saab teie toodete infosse kirjutada. Koostan tervisealased väited. (Selle kõige esitamine toodete kohta on EL-is reguleeritud õigusaktidega).

Kui palju on toidus erinevaid kasulikke aineid  ning kuidas need tervist parandavad, see on keskmisele Eesti inimesele veel üsna tundmatu teema. Lääneriikide inimesed, kes soovivad tervist parandada, otsivad just neid aineid. Kahjuks jääb neil puuduliku info tõttu päristoit ostmata – soetatakse hoopis erinevaid toidulisandeid. Ent kõige paremini imenduvad kõik toitained oma looduslikus maatriksis ehk päris toiduna!  Lisaks, mahetoidu puhul ei vähenda pestitsiidid väärtuslike toitainete toimet.

Seega, iga mahetoote pakendil ja e-poes võiks esitleda:

– milliseid vitamiine – mineraale sisaldab märkimisväärses koguses;

– erinevate küllastumata rasvhapete, kiudainete, pektiinide jms sisaldus;

– pre- ja probiootikumide olemasolu jne.

Tervisealased väited lisame sinna juurde.

Paljusid kasulikke aineid ei ole kahjuks veel lubatud pakenditele kirjutada (nt paljusid antioksüdante).  Ent retseptide juurde saan koostada ka nt tootes sisalduvate vitamiine ja mineraalide täieliku loetelu, antioksüdantide jms loetelu.

Erinevad võimalused toote kasutamiseks ja retseptid

Eesti mahedad toiduained ja valmistamisviisid ei pruugi olla mujal maades eriti tuntud. Pakendil olevad retseptid julgustavad ostma ja proovima.  Iga toote pakendil ja e-poes võiks pakkuda 2-3 moodust, kuidas seda toodet toiduks kasutada. Aitan teie toodetele välja mõelda nii tervislikke kui ebatervislikke kasutamisvõimalusi. Vajadusel otsin, mis võiks sobida teatud sihtriiki.

Koostatud retseptid saavad kaasa info vitamiinide, mineraalide, kasulike rasvade sisalduse kohta. Retseptide juures saab kogu selle info ka avaldada.

Taust:  Toitumisnõustajana on Tiina Vares tegutsenud aastast 2014. On õppinud lisaks meditsiini tervishoiukõrgkoolis. On töötanud ka ametnikuna üle 10 a.

Küsi pakkumist:  info@organicestonia.ee, Tiina Vares