Organic Estonia osales esmakordselt juubelihõngulisel Maamessil

2024. aasta oli Maamessi jaoks juubeliaasta – MAAMESS 30!

Järjekorras 30. rahvusvaheline põllumajanduse, metsanduse, aianduse ja toidutööstuse ettevõtteid ja organisatsioone koondav Maamess toimus 18.-20. aprillil Tartu Näituste messikeskuses.

Baltimaade suurimal maaelu messil oli tänavu üle 460 osaleja ja messiala laius seitsmel hektaril. Juba messiväravate avamise eel, lookles pääsla juures mitmekümne meetri pikkune järjekord. Organic Estonia esindusala koos liikmetega oli stendis D-20. Esindatud olid Minna SahverNatty ja Wiru Mill, kes tutvustasid oma parimaid tooteid.

Kuidas Organic Estonia liikmetel Maamessil läks?

,,Minna Sahver müüs Maamessil Minna mahe marmelaade! Eriti hästi osteti ja tunti huvi šokolaadide Rabade Maitsed ja Metsade Maitsed kommikarpide vastu, sest need sobivad hästi kingitusteks. Samuti eelistati Minna väike pakenditest segupakke, kus on 3 erinevat maitset sees, neist enim osteti Metsamarja segupakki,” kommenteerib Siret Elmi, Minna Sahver OÜ tegevjuht.

Heidi Freya Iris: ,,Natty müüs Maamessil 8 erinevat ökotoodet: 4 sorti maapähklivõiet, millest 2 soolast ja 1 magus šokolaadine, 2 sarapuupähklivõie, millest üks 100% ja teine magus šokolaadine ning 100%, mandlivõie ja indiapàhklivõie. Väga populaarne on tuttav maapähklivõie röstitud pähklitükkide ja meresoolaga. Lisaks ka magusad Choco Manolo ja Choco Hanzolo. Tegelikult on igal pähklil oma fanaatikuid, kes söövadki vahepalaks otse purgist.”

Maamess 30! Krista Kulderknup, Organic Estonia juhatuse liige
Krista Kulderknup
Organic Estonia juhatuse liige

,,Organic Estonia osales esmakordselt juubelihõngulisel Maamessil enda põnevate ettevõtetega. Nii nagu iga mess on omamoodi, ootas Maamess lisaks ettevõtete tutvustamisele just toidutootjate poolt ka aktiivset müügitegevust. Koos teiste toidutootjate ja piirkondlike võrgustikega asuti D hallis, kus vilgas toodete tutvustamine, testimine ja müük ka toimus. Ettevõtetele on sellised kohtumised otse tarbijaga väga olulised, sest siin saab otse tagasisidet nii oma tootele, pakendile kui ka hinnale. Ilmselgelt ootas messikülastaja eripakkumisi ja hinnasoodustusi. Organic Estonia messiboksis sai seda küllaga. Wiru Mill oli ka ettevalmistanud nö hulgipakendid ning see suurepärane võimalus andis rohkem toodet kaasa osta. Organic Estonia ettevõtjad jäid väga rahule hea korraldusega Maamessi meeskonna poolt. Terve Tartu linn, koos turistidega, elas kaasa Maamessile ning bussid tõid veel huvliste gruppe juurde, mis andis eksponentidele aina müügihoogu juurde. Kohtume juba uuel, 2025. aastal, Maamessil!”

Järjekorras 31. rahvusvaheline põllumajanduse, metsanduse, aianduse ja toidutööstuse ettevõtteid ja organisatsioone koondav Maamess toimub 24.-26. aprillil 2025 Tartu Näituste messikeskuses.

Allikas: tartunaitused.ee / organicestonia.ee

Mahemärk