Organic Estonia liige: LUUV on esimene Eesti kosmeetikatootja, kes on tunnustatud Ecocert ja Ecolabel sertifikaatidega.

/ Uudis

Aprilli alguses sai esimesena Eesti kosmeetikatootjate seas, LUUV OÜ kätte ülemaailmselt tunnustatud ökosertifikaadid – EcoLabel ja ECOCERT COSMOS Natural. See tunnustus tõendab, et nende sertifikaatidega LUUVi tooted on oma koostise, toime ja pakendi osas ohutud kasutada, sh keskkonnasõbralikud ning toodetud võimalikult väikese jalajäljega ümbritsevale.

Esimese tootena sai ECOCERTi sertifikaadi LUUVi Magneesiumikreem ja Isepruunistav vaht. Järge ootavad kohe ka huuleläiked ja deodorandid. EcoLabeli sertifikaat on nüüd LUUVi Intiimpesugeelil.

Marju Sepp Foto: erakogu

Marju Sepp, LUUV asutaja: „Ökosertfikaat oli meie eesmärk algusest peale, aga see, et et kohe kaks korraga sai omandatud, on uhke küll!“ Kõige olulisemaks peab Marju Sepp seda, et kõik LUUVi tooted on meil ettevõttes sees arendatud algusest lõpuni – see kinnitab LUUVi tootearenduse- ja toodete kvaliteeti. „Nüüd on meie tooteid Ecolabeli ja Ecocertiga sertifitseeritud, need korraga oleme saanud esimese ja ainsa Eesti kosmeetikatootjana! Aitäh pean ütlema meie tootearendusinimestele,“ lisas Marju Sepp.

 

ECOCERT oli esimene ja on tänaseks suurim ning ülemaailmne looduslikele kosmeetikatoodetele sertifikaate väljastav asutus. ECOCERT-standardit haldab mittetulunduslik rahvusvaheline ja sõltumatu ühendus – Brüsselis asuv COSMOS-standard AISBL, mis koondab 8 ökomärgist, sh ECOCERT, ühte organisatsiooni. Kosmeetikatootjate seas on see mainekaim ja ühtlasi ka rangeim standard.

1992. aastal asutatud ja kogu maailmas tunnustatud Euroopa Liidu ökomärgis EcoLabel on keskkonnaalase tipptaseme märgis, mis antakse neile toodetele ja/või teenustele, mis vastavad kõrgetele keskkonnastandarditele kogu nende eluaja jooksul. EcoLabel märgis tõestab tarbijale, et toode on keskkonnasõbralikum kui teised samasse tooterühma kuuluvad tooted ning ei sisalda kahjulikke aineid ja neid toodetakse kaitstes loodust.

Jüri Paltser Foto: erakogu

„Sertifikaadid on vajalikud ka eksporditurgudel. Põhjamaades ja Saksamaal on ökosertifikaadid eriti hinnas ja need avavad meile tõenäoliselt uksi, mis enne jäid suletuks. See annab ka välisturgudele kindluse meie tooteid osta,“ ütles Jüri Paltser, LUUVi juht. „Selline tunnustus annab hea signaali ka meie koostööpartneritele,“ lisas Paltser.

 

 

 

LUUV OÜ on Eesti perefirma, mis asutati 2017.aastal, et luua looduslikku toimivat kosmeetikat – innovaatilist ja keskkonnasõbralikku. Kõik tooted on välja töötatud LUUVi bio-keemikute poolt ettevõttes sees. Lisaks LUUVi enda bränditoodetele toodetakse ka private label lahendusi partneritele – retseptuuri välja töötamist, villimis- ja pakendamisteenust nii suurematele kui väiksematele ettevõtetele.