Organic Estonia liige: Chaga OÜ kujuneb Skandinaavia suurimaks meditsiiniseente tootjaks.

/ Uudis

PRESSITEADE

Chaga OÜ omandab 51% ettevõttest Scandic Organic seened ja kujuneb Skandinaavia suurimaks meditsiiniseente tootjaks.


Eesti suurim chaga kasvatus ettevõte Chaga OÜ omandab 51% Eesti suurimast siseruumides meditsiiniseente tootjast Scandic Organic. Selle tulemusena saab Chaga OÜ-st Skandinaavia suurim meditsiiniseente tootja.
Chaga OÜ tegevjuht Siim Kabrits kommenteeris, et meditsiiniseente turu kasvuks prognoositakse perioodil 2020-2027 9,85%. Nõudlust seente valdkonna vastu tõstab inimeste järjest suurem teadlikkus ning valdkonnaga seotud teadus- ja arendustegevus.
„Viimastel aastatel on märgatavalt tõusnud huvi meditsiiniseente vastu. Meie kahe ettevõtte liitumise tulemusena luuakse suurim meditsiiniseente tootmise kompetentsikeskus,“ ütles Kabrits ja märkis, et neil on suured ootused teaduskoostööle uute funktsionaalsete toodete väljatöötamisel.
Scandic Organic on kvaliteedi turuliider Eestis, keskendudes siseruumides selliste meditsiiniseente tootmisele, nagu Shitake, Lion’s Maine, Cordyceps.
Chaga OÜ on Eesti suurim chaga kasvatusettevõte, mis keskendub chaga kasvatamisele. Koostöös erametsa omanikega on Eestisse rajatud juba üle 600 chaga farmi, mis võimaldab kohaneda kasvava chaga nõudlusega.
„Lisaks töötame koos Scandic Organicuga edasi mitmete põnevate teadus- ja arendusprojektidega,“ selgitas Siim Kabrits ja lisas, et Chaga meeskond tervitab uute koostööpartnerite ja tugevate tegijate liitumist nende tiimiga.
„Uus sünergia kahe ettevõtte vahel annab meile võimaluse laiendada siseruumides kasvatatavate seente ja gurmeeseente pakkumist,“ lisas Scandic Organicu tegevjuht Siim Raadik (pildil).
Viimasel ajal on Chaga OÜ laienenud märkimisväärselt eksporditurgudel. Uus partnerlus annab nüüd täiendava võimaluse uute seenetoodete ülemaailmseks ekspordiks Eestist.