Organic Estonia liige Chaga Health ja Boost Yourself ühinesid.

/ Uudis
PRESSITEADE
24.11.2021
Chaga Health kaubamärgi omanik OÜ Chaga ja OÜ Boostme, kes on Eesti turul tuntud kui Boost Yourself, otsustasid ühineda. Ettevõtete ühinemisega luuakse Eestisse üks juhtivamaid rahvusvahelise ekspordivõimekusega wellness-ettevõtteid.
OÜ Chaga on Eesti juhtiv tervise- ja loodustoodete valmistamisele keskendunud ettevõte, mis alles hiljuti teatas osaluse omandamist meditsiiniseente valdkonna kasvatuskompetentsi ettevõttes OÜ Scandic Organic, mille tulemusena sündis Skandinaavia suurim meditsiiniseente kasvatamisega tegelev ettevõte.
OÜ Boostme on Eesti tervisetoodete ettevõte, mille asutasid 2015. aastal Teet Torim ja Sven Nuum. Aastal 2021 läbis ettevõte uuenduskuuri, tuues turule värskendatud brändi ja seniste tegutsemisaastate jooksul kõige laiema toodete portfelli. Ettevõtte edu kandis otsus tuua turule rohumaaveise kollageen ja erinevad variatsioonid taimsest valgust, mis kasvatasid ettevõtet 54%.
Nüüd on OÜ Chaga (Chaga Health) ja OÜ Boostme (Boost Yourself) otsustanud ühineda. OÜ Chaga omandab 100% OÜ Boostme osaluse ja OÜ Boostme investorid saavad osaluse OÜ Chagas.
„Kolme ettevõtte sünergias tekib erakordselt tugev strateegiline kompetents ja know-how Eesti tervisetoodete rahvusvaheliseks ekspordiks,“ ütles Chaga OÜ tegevjuht Siim Kabrits ettevõtete ühinemist kommenteerides. „Tegemist on olulise strateegilise sammuga ettevõtte laienemisel ja mul on väga hea meel, et saame oma kogemusi rakendada järgmises etapis Eesti loodustoodete rahvusvahelisele turule viimisel,“ lisas Kabrits.

OÜ Boostme tegevjuht Teet Torim kinnitas, et ettevõtete koostöös tekib võimekus tuua turule uusi tervisevaldkonna testtooteid. „Klientidepoolse hea vastuvõtu korral on neid võimalik müüa nii tavakaubanduses kui ekspordiks. Kokku saavad OÜ Chaga tugev arendus- ja ekspordivõimekus, OÜ Boostme professionaalne digiturunduse võimekus ja online-müügi kompetents ning OÜ Scandic Organicu arendus- ja teadustööd,“ märkis Torim.

Kolmes ettevõttes töötab kokku üle 40 töötaja, kellest kümmekond on rahvusvaheliste kontsernide tippjuhi-kogemusega. OÜ Boostme tegevjuht Teet Torim on digiturunduse koolitaja Nullist turunduskoolis, Eesti E-kaubanduse Liidu juhatuse liige ja digiturunduse õppejõud TalTechis.
OÜ Chaga ekspordib oma tooteid kahekümnesse riiki üle maailma, Austraaliast Islandini välja.
Ühinenud ettevõtete grupile kuulub kolm brändi: Boost Yourself, Chaga Health ja Scandic Organic. Ettevõtete ühinemine on kavas lõpule viia novembrikuu jooksul.
Teet Tormi