Organic Estonia: Biofach 2022 ja OE Saksamaa turuarendusprojekti tagasiside seminari.

Organic Estonia viis läbi 05.09 Biofach 2022 ja OE Saksamaa turuarendusprojekti tagasiside seminari. Seminari eesmärgiks oli jagada messil osalejate tagasisidet ja mõtteid ning teha kokkuvõte turuarendusprojekti tulemustest ja edasistest sammudest.

Ettevõtete messireisil osalenute  tagasiside on olnud positiivne. Täiendatud on kontaktide andmebaasi, leitud uusi tarnijaid ja kliente. Oluliseks peeti ka tutvumist teiste mahetootjatega. Omavahel vahetati häid ideid ja kogemusi erinevates valdkondades.

Organic Estonia turuarendusprojekti raames tehti eeltööd, kaasates välisturu ekspert, kes tegeles projektis osalenud ettevõtetele sobivate kontaktide leidmisega ning saates väljakutsed messi külastuseks ja Organic Estonia korraldatud VIP evendile. Kahjuks erinevate asjaolude kokkulangemise tõttu (kuumalaine, lennustreik ja puhkuste hooaja algus Saksamaal), olid tulemused oodatust tagasihoidlikumad. Samas koguti messilt siiski täiendavaid kontakte ja töö jätkub!

Organic Estonia liige Natural Chaga jagas tagasisidet enda kogemusest. Messi külastuseks tehti  põhjalik eeltöö ja kasutati eelkõige Google Ads võimalusi kohtumiste kokku leppimiseks valitud  sihtgrupiga. Põhjalik eeltöö tõi ettevõttele soovitud tulemuse ja tänase seisuga on ettevõttel 23 000 euro väärtuses realiseerunud müüki.

Turuarendusprojektis osalejaid ootab ees projekti II etapp, mille käigus hakkame tutvustama ostujuhtidele Eesti mahetootjate tootmist, Eesti mahetoitu ajakirjanduse vahendusel  ja seame üles PoP Up poe Saksamaal.

Kokkuvõtteks võime öelda nii, et eduka messi külastuse jaoks on oluline hea koostöö ning põhjalik eeltöö.