Organic Estonia: AÜE-s toimunud EL toidusektori tutvustusprogrammis olid esindatud 4 Eesti mahetootjat.

Eelmisel aastal käivitus Euroopa Liidu toidusektori tutvustusprogramm Araabia Ühendemiraatides, mille raames tutvustati 27 liikmesriigi põllumajanduslike toiduaineid ja jooke. Organic Estonia liikmetest olid esindatud kokku 4 ettevõtet – Honest nektar, Tammejuure Mahetalu, Tõrvaaugu Mahetalu ja Ää Süük. Dubai turu e-poeketti on jõudnud kaks Organic Estonia liikmesettevõtet – Must küüslauk ja Roosiku.

Tegevuste eesmärk oli suurendada nõudlust ja turgu ELi toodete järele. Kavandatud tegevused näitasid ELi põllumajandustoidu peamisi eeliseid ja joogitooted: nende ohutust, kvaliteeti, autentsus, aga ka jätkusuutlikkust.

Dubai turul on müügile jõudnud Must Küüslauk ja Roosiku šokolaad.

Must Küüslauk ja Roosiku šokolaadid on jõudnud Dubaisse Kibsons e-poodi müügile. Kibsons International LLC on tegutsenud AÜE turul üle 40 aasta ja on täna turuliidrid värskete puu-, köögivilja-, liha- ja linnulihatööstuse sektoris. Kibsonsi võrgustik koosneb 600 kliendist ja tarnijast.

 

Euroopa toiduelamused EU Caravanis More Then Food festivali raames 2022

Kahe nädala jooksul pakutakse Dubais “More Than Food” festivali raames euroopa toiduelamusi EU Caravanis. Kohapeal valmistatakse roogasid ja tehakse väljapanekuid toodetest, mis hõlmab enam kui 100 toodet 27 ELi liikmesriigist. Nende seas ka Eesti mahetootjad:

  • Honest Nektar – Kanarbikumesi
  • Tammejuure mahetalu – Tudraõli
  • Ää Süük – Brokkoli-hapukapsa mahe snäkk
  • Tõrvaaugu Mahetalu – Tatrapasta ja müsli