Organic Estonia meeskond osaleb 4.-6. juuli IX Eesti aukonsulite üleilmsel konverentsil.

Eile algas Tallinnas traditsiooniline Eesti aukonsulite konverents, mis tõi kokku 94 aukonsulit 44 riigist. Konverentsil arutatakse, kuidas tutvustada Eestit paremini, kaasata välismaal elavaid eestlasi ja aidata meie ettevõtteid välisturgudele. Samuti räägitakse praegusest julgeoleku- ja majandusolukorrast ning integratsiooni ja energeetika teemadel.

Ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister välisministri ülesannetes Andres Sutt tunnustas avakõnes Eesti aukonsuleid välismaal, kes on ka koroonapandeemia tingimustes jätkanud mitmekülgselt Eesti riigi ja kultuuri tutvustamist, aidanud edendada majandussuhteid ning toetanud meie kodanikke ja ettevõtjaid välisriikides. Sutt tõstis esile aukonsulite rolli Eesti sõnumite levitamisel välismaal ning rõhutas, et hoolimata sõjast Ukrainas on Eestis turvaline, NATO ja Euroopa Liit algavad Narvast ning terve Eesti on äriks ja investeerimiseks avatud.

Konverentsi osana toimub 5. juulil kell 15.30-18.30 Narva Kolledžis (Raekoja plats 2, Narva) ettevõtete mess. Selleks puhuks pakutakse ettevõtetele ja ettevõtlusorganisatsioonidele võimalust kolledži avaras fuajees ning võlvsaalis panna välja oma infomaterjalid ja vabas vormis aukonsulitega suhelda.

Messil osalejad on oodatud ka õhtul vastuvõtule Narva Linnuses, mis toimub Põhjaõues kell 19.00. Toidu- ja joogitootjatel on võimalus õhtusel vastuvõtul olla väljas oma toodete degusteerimislauaga.

Ettevõttete messist on osa võtmas ka Organic Estonia esindajad Krista Kulderknup – tegevjuht, Siiri Lehtmets – Saksamaa projektijuht ja Yvelin Karu – Taani projektijuht. Liikmesettevõtted – Loov Organic, Chaga Health, Magrada, Ää Süük, Tervix ja Metsaserva Mesi.

Galerii