Organic Estonia 3. sünnipäeval: puhta riigi kuvand toetaks Eestist pärit toodet

Riigikogu maaelukomisjoni esimees Aivar Kokk (paremal) tänas Organic Estoniat ning Maa-ametit mahekaardi valmimisse panustamisse ning keskkonnateadlikkuse tõstmise kaasaaitamise eest. Pildil koos Saidafarmi juhi Juhan Särgava (keskel) ning Metsavenna talu Meelis Mõttusega. Foto: Joel Kirsimaa

Et meie suurepärase rikkuse – mitmekesise ja reostamata looduse ning puhta õhu – sõnum läheb korda ka välismaal, kinnitab Organic Estonia läbi välissaatkondade ning ekspordinõunike saadud rahvusvahelise huvi tagasiside põhjal. “Teame, et Eesti mahetooted on maailmas teretulnud ja neid oodatakse mitmetes riikides, ” ütleb Organic Estonia eestvedaja Krista Kulderknup. “Ilma ühisturunduseta üksikul ettevõttel välismaale minna on aga raske.”

Organic Estonia meeskond on loomas laialdaste sidemete baasi erinevate välissaatkondade ja kaubandusesindajatega. “Seda selleks, et omada ülevaadet erinevate riikide turunõudlusest, mida Eesti kohalike ettevõtete arendamisel saaks kasutada ja rakendada,” kommenteerib Krista Kulderknup.
Näiteks Põhjamaade Ministrite Nõukogu Taani osakonnast saadud tagasiside alusel omaksid Eesti riigi mahekuvandiga seotud mahetooted suurt perspektiivi. “Skandinaavias – ja sama trend iseloomustab ka teisi Euroopa suuremaid riike – kasvab maheturg kiiremini, kui kohalik tootmine järele jõuab. Seal turul on olulised paraku erinevad mahetunnustused ja parem kui neid oleks mitu. Organic Estonia märk aitaks siin kindlasti lisandväärtust kujundada, ” kommenteerib Krista Kulderknup.

Taani turu huvi ärataks vaid sõnum Eesti puhtast loodusest
Taanimaal oleks Eesti toote müügi puhul suur abi meie riigi puhtast kuvandist: “Eestit siin väga hästi ei teata,” on intervjuus Organic Estoniale öelnud Eesti suursaadik Taanis Märt Volmer, “Eesti praegune kuvand väga palju ei toeta meie tooteid. Ma arvan, et Organic Estonia koduleht, kaardid ja tooted teeks meie tööd palju lihtsamaks. Kui me siin Eestit ja Eesti kuvandit iga päev müüma peama, siis me niikuinii räägime Eestist kui puhta loodusega mahedast keskkonnast. Kui meil oleks abiks kuvand või tööriist, mida saaksime kasutada, oleks see meile kasuks.”