Mahe algab mõtlemisest

Nagu iga suur muutus, saab ka mahe eluviis alguse iga inimese peast. Kui on olemas soov mahedalt edasi liikuda, saab kõik võimalikuks.

Me soovitame alustada väikestest asjadest, sest kõike korraga ei saagi. Järgmine kord, kui poodi satud, viska pilk oma toidukorvi ja asenda seal mõned asjad Eesti mahetoodetega. Teine kord juba ehk mõni puhastusvahend või looduskosmeetika toode.

Täpselt nii nagu inimesena saame samm sammu haaval liikuda mahedama eluviisi poole, muutub tänu igale inimesele ka kogu majandus. Mida rohkem on mahedalt mõtlejaid, seda kättesaadavamaks muutuvad ka tooted.

Mahe on ainuke jätkusuutlik eluviis

Mahetootmises arvestatakse ümbritsevaga ja ei kasutata ohtlikke pestitsiide. Tänu sellele tõuseb mulla elurikkus ja viljakus, paraneb loomade ning lindude elukeskkond ja inimeseni jõuavad puhtamad tooted.

Annab maaelule hoogu

Mahemajandus loob uusi töökohti ja kõrge lisandväärtusega tooteid, mis tagab unikaalsed eeldused välisturgudele jõudmiseks.

Annab kehale jõudu

Puhas keskkond ja tooted on parimad meie kehale ning tervisele. Nii kulub vähem ressurssi haiguste ravimiseks ja enam ennetustööks.

Annab lastele tuleviku

Mahedalt majandamine vaatab homsesse, kindlustades väärika elu ka järgnevatele põlvkondadele.

Mahe- ja loodustoodet tunned märgist

Valikute lihtsustamiseks on nii Eestis kui ka Euroopas loodud mitmeid märgisüsteeme. Kõige lihtsam on mahetoodet ära tunda Euroopa Liidu mahelogo järgi, sest selle kasutamine on kohustuslik.

Lisaks jagunevad märgised omakorda mahe- ja ökomärgisteks. Mahetoode on tavaliselt põllumajandusliku päritoluga ning söödav. Ökotoode on üldjuhul tööstuskaup ja nende tooraine võib olla erineva päritoluga.

Mahetooted

Mahe- ja loodustoote või -teenuse tunned ära mahemärgist. Siit leiad parima Eesti mahemajanduse ettevõtete pakutavast valikust.