Mahe elustiil – miks hakata mahedaks?

Mahe elustiil on Sinu ja keskkonna jaoks tervislik. Mõistel “orgaaniline” või „mahe“ on mitu määratlust ja paljud inimesed on sellest endiselt segaduses. Osad inimesed arvavad, et mahe ja vegan on sünonüümid.

Mahe elustiil – mis see täpsemalt on?

Lihtsamalt öeldes ei tähenda mahepõllumajanduslik elamine ainult tervislikku toitumist, vaid ka maa heaks heade tegude tegemist. Tehes häid asju vastutustundlikult, saame luua ja hoida suurepäraseid ja rikkalikke elukohti ning julgustamaks kõiki orgaanilisele elustiilile üle minema, peame seda kõigepealt tegema meie ise. Allpool on nimekiri viisidest, kuidas elada mahedalt.

Mahe elustiil ja toitumine

Mahe elustiili järgimine on mahetoidu söömine. See algab köögi- ja puuviljadest, mis on kasvatatud kemikaalideta, teraviljadest, mida pole töödeldud taimemürkidega. Samuti liha, piim ja munad, mida on toodetud ja töödeldud ilma kemikaale kasutamata. Kemikaalid, väetised, pestitsiidid, herbitsiidid ja insektitsiidid, hormoonid ja antibiootikumid võivad kahjustada sinu tervist. Oluline on ka puhas vesi. Mahe toidutootmine hoiab meie põhjavee puhtamana.

Mahe elustiil ja aed

Parim viis puhta mahetoidu saamiseks on kasvatada oma mahetoitu ise. Maheaiandus on olnud popp juba väga pikka aega. Seda tehes on vaja ainult orgaanilisi seemneid ja orgaanilisi väetiseid. Kompostimine võib anda kõik aia jaoks vajalikud toitained. Siinkohal kõige olulisem pöörata tähelepanu iga taime vajadustele ning mullatingimustele. Kui sul pole võimalik aiandusega tegeleda, siis eelista kindlasti mahetooteid.

Mahe puhastus

Orgaaniline elustiil ei lõpe toiduga, vaid laiendab seda. Hoiame meie kodu puhtana, kasutades looduslikest allikatest pärinevaid orgaanilisi puhastusvahendeid. Mahetooted on valmistatud looduslikest koostisosadest, et tagada kasutajatele ja keskkonnale ohutu puhtus.

Mahe ilu

See, et järgite orgaanilist elustiili, ei tähenda, et peate oma kosmeetikast loobuma. Saate enda eest hoolitseda kasutades orgaanilisi nahahooldustooteid. Ei pea loobuma ka oma meigisõltuvusest. Alati on võimalus kasutada alternatiivseid mineraalkosmeetika tooteid.

Mahedad toidulisandid

Kui peate end hõivatuks inimeseks, võiksite võtta orgaanilist toidulisandit. Hõivatud inimestel ei pruugi olla alati aega mahetoidu valmistamiseks ja tõenäoliselt söövad nad lõpuks tavatoitu. Sellega seoses ei pea sa oma tervise pärast muretsema isegi siis, sest mahepõllumajanduslike toidulisandite võtmine annab sulle piisavalt toitained ka siis kui sa väga tervislikult ei toitu.

Mahe põllumajandus

Mahedad tooted meie loomadele ja lemmikloomadele. Õigesti toidetud ja hooldatud loomad on õnnelikud ja terved. Nii need, kes elavad lautades, kui need, kes elavad meiega koos, meie lemmikutena.

Kohanedes orgaanilise elustiiliga saate säästa inimest ja päästa elurikkust — leia Organic Estonia liikmete mahe tooteid ühiselt Greenest e-poest!