LÄTI INVESTEERIMIS- JA ARENDUSAGENTUUR – LÄTI MAAPAVILJONI KORRALDAJA

Läti Investeerimis- ja Arenguagentuur (LIAA) edendab ettevõtluse arengut välisinvesteeringute suurendamise kaudu, laiendades paralleelselt Läti ettevõtjate konkurentsivõimet nii sise- kui ka välisturgudel. Omades enam kui 20-aastast kogemust välismaiste otseinvesteeringute Lätti meelitamisel ja väliskaubanduse edendamisel, on agentuur pidevalt töötanud ettevõtluskeskkonna parandamise ja vajadustele vastavate teenuste pakkumise nimel. Agentuuris töötab ligi 300 inimest.

EKSPONENTIDE KATALOOG — Avasta Läti maapaviljoni ettevõtted. Kliki ja sirvi!

LÄTI KOHTA

Lätis on üle 1000 erinevat tüüpi maapealse allika. Läti allikaveed liigitatakse nende sisalduse järgi.

Läti muda koosneb veest, mineraalidest ja orgaanilistest ühenditest. Muda moodustumise protsess on väga pikk, kuid Läti muda unikaalne omadus on nende kõrge lagunemisaste. Lätis on mudaravi pikaajaline traditsioon, esimene selline kuurort asutati Bārbeles 18. sajandi alguses. Hiljem rajati kuurordid Ķemerisse ja Baldonesse. Praegu kasutatakse seal kaevandatud turvast ja mageveemudasid (sapropeel) meditsiiniasutustes ja spaades, mis pakuvad mudaravi nagu vereringe parandamine ning valuvaigistavate ja põletikuvastaste ainetena erinevate haiguste raviks.

Orgaaniline sapropeel (prototüüp – Niiluse muda) koosneb organogeensest settekivimist ja tekib järvesängides sadade aastate jooksul anaeroobsetes tingimustes. Sapropeeli muda on leitud rohkem kui 200 Läti järvest. Sapropeeli kasutatakse nahahaiguste ravis; verevalumid, luumurrud, värsked haavad, armid ja põletused ning kosmeetilistel eesmärkidel, kuna see aitab eemaldada tselluliiti, lagundab rasvu ja hõlbustab toksiinide väljutamist kehast; aitab eemaldada mustpead, tedretähnid; hoiab ära juuste väljalangemise ja tugevdab küünte struktuuri.

Hooldustes kasutatakse ka Lätis muda, savi ja sapropeeli baasil valmistatud tooteid.


KOSMEETIKATÖÖSTUS LÄTIS

Ligikaudu 68 Läti ettevõtet toodavad lõhna- ja kosmeetikatooteid, andes tööd umbes 1000 inimesele.

2021. aastal oli nende ettevõtete kogukäive 76 miljonit €. Nelja Läti kosmeetikatootja – ICOTTON, MADARA COSMETICS, STENDERS ja KINETICS NAIL SYSTEMS – aastakäive on üle 10 miljoni euro ning neis töötab üle 100 inimese. Läti kosmeetikatootjate peamised turud on Eesti, Ukraina, Poola, Rumeenia, Saksamaa ja Prantsusmaa.

2021. aastal eksportisid ettevõtted kosmeetikat ligikaudu 41,3 miljoni euro väärtuses , mis on 20,6% rohkem kui 2020. aastal. 2021. aastal ulatus Lätti imporditud parfüümide ja kosmeetikatoodete väärtus 169 miljoni euroni, mis on 7% rohkem kui 2020. aastal. Enamik neist tooteid imporditakse Poolast, Leedust, Prantsusmaalt ja Saksamaalt. 

Avasta Läti maapaviljoni ettevõtted. Kliki ja sirvi! — EKSPONENTIDE KATALOOG

Allikas: www.cosmoprof.com