Eesti mesinikud võtsid Gulfoodist osa õigupoolest juba teist korda. «Proovime Araabia suunal teha tööd. Araabia ühendemiraadid ja Saudi Araabia on mõlemad fookuses. Saadame neile oma tootenäidiseid,» selgitas Mart Kullamaa.
Gulfoodil on tootenäidiste müümine keelatud, kuid mess võimaldab sõlmida kasulikke sidemeid. «Praegu toimub järelsuhtlus,» rääkis Kullamaa.
Repliik: mesi neile, nafta meile
Paari aasta eest kirjutasin ma Virumaa Teatajasse Rakvere vallas Roodeväljal tegutsevast jordaanlasest Mahmoud Ahmedist, kes ekspordib Eesti heina Aasia riikidesse.
Tõsi, Eestisse oli Ahmed tulnud küll põlevkivi pärast, kuid olude muutudes kohanenud ja leidnud uue tegevusvaldkonna.
Mart Kullamaa ja Harro Rannametsa soov Araabia riikidesse mett viia on sarnane pürgimus. Dubai messil on käidud, esimesed kontaktidki sõlmitud. Miks ei võiks Väike-Maarja meeste ettevõtmist saata Ahmedi saavutustega võrreldav edu.
Selge on ju see, et parasvöötme kliimaga Eestis on mesilasi lihtsam pidada kui Araabia poolsaare veetutes kõrbetes. Selge on ka see, et ostujõulisi kliente on seal enam kui küll. Mesi neile, nafta meile. Nõnda võiks lihtsustatult näha välja kaubavahetus.
Oluline on vaadata oma raamidest kaugemale ning näha peale Soome, Rootsi, Läti ja Venemaa teisigi riike. Võimalusi on. Kes on aktiivne, leiab oma kaubale turu, sest lisaks tootmisele tuleb toode maha müüa.
Allikas: virumaateataja.postimees.ee