Aprill on Maamessi kuu! Tere tulemast 18.-20. aprillil Tartusse!

Hea messihuviline!

Juba 18.-20. aprillil toimub Tartu Näituste messikeskuses järjekorras 30. rahvusvaheline maamajandusele ja maaelule pühendatud MAAMESS! Oled teretulnud messi külastama!

Organic Estonia Maamessil

Maamessil oleme kohal ka meie, koos oma liikmetega: Minna Sahver, Natty ja Wiru Mill

Minna Marmelaad

Suvi põhjamaades on lühike. Vaevu jõuavad ahvatlevad marjad metsa all ja koduaedades küpseks saada, kui juba ongi vilud sügisilmad käes. Aga inimesed on põhjamaades nutikad – aastasadade jooksul on nad välja töötanud palju kavalaid viise, kuidas kõiki neid puhtas looduses kasvanud magusaid ja tervislikke marju ja puuvilju pikaks talveks säilitada.

Minna marmelaad on iidsetest traditsioonidest inspireeritud hõrk ja tervislik maius, mis sobib oivaliselt kaasaegsele kiire elutempoga inimesele. Pehme ja suussulav marmelaadikomm on valmistatud käsitööna ökoloogiliselt puhastest koostisosadest ning sobib nautimiseks kõigile magusasõpradele, sest tardainena on Minna marmelaadides kasutatud vaid täistaimset ja looduslikku agar-agarit.

Õrn ja aromaatne Minna marmelaadikomm on reis sooja suvepäeva juba esimesest suutäiest. See on imeline maitseelamus, mis pakatab puhtas põhjamaises looduses kasvanud aia- ja metsamarjade ning mahedate puuviljade
ehedast maitsest. Sule silmad ja lihtsalt naudi! 

Minna marmelaad on justkui põlvkondadevaheline sild. Iga kommi sisse on peidetud mälestus vanaema Minna marjapõõsastest, viljapuudest, köögiviljaaiast ning sahvrist ja südamega
tehtud hoidistest.

Natty Pähklivõid 

VALMISTAME SUUS SULAVAID MAHEDAD PÄHKLIVÕISID. KÄSITSI! EESTIS! PÄRIS SEGANE LUGU, ARVESTADES ET EESTI ON KUULUS KARTULIMAA…

Meie lugu sai alguse aastal 2015, mil elasime kodust kaugel. Meie varasemad kokkupuuted maapähklivõiga ei olnud parimad – purgid täidetud “maapähklivõiga” millest oli välja pigistatud iga võimalik tilk pähkliõli, mis omakorda asendatud suhkrute ja odavate õlide või rasvadega, lisaks kubisesid nad erinevatest kahtlastest ainetest. Polnud see ei halb, ega hea – paras meh… Kuid Uus- Meremaal tutvusime me kohalike tootjate ja toodetega ning meie arusaam maapähklivõist muutus täielikult – olime pahviks löödud, suisa sõltuvuses!

Aastal 2016 kolisime tagasi kodumaale ning meie üllatuseks polnud Eestis ikka veel head pähklivõid saadaval ning 99% elanikest puudus igasugunegi ettekujutus milline üks hea amps puhast pähklivõid maitsta võiks. Kõigele sellele korra mõeldes sai meie eesmärk väga kiiresti selgeks – meie ei hakka valmistama head pähklivõid, vaid hoopis tootma PARIMAT PÄHKLIVÕID MIS VÕIMALIK!

Peale 18 kuud kestnud uuringuid, õppimist, katsetusi ning kiidusõnu sadatelt potentsiaalsetel tulevastelt klientidelt sündis meie ettevõte, aastal 2017. Tänaseks on meie tooted müügil ~220 kaupluses üle Eesti! Tänaseks leiab meie tootevalikulst kolm maapähklivõid, “Kašu” indiapähklivõi, “Almondo” mandlivõi ja “Hazy” sarapuupähklivõi. 2021. aasta lõpul lanseerisime täiesti uue tootesarja “Natty Choco.”

Tooteid leiad nii Biomarketi, Coopi, Rimi “Talu Toidab” ja Selveri lettidelt. Samuti müüvad meie tooteid ka kümned pisemad poed!
Kogu tootmisprotsess toimub meie silme all ja valmib käsitööna. Röstime, jahvatame, maitsestame, pakendame pähklivõid Tartus.

NATTY SÜNDIS ELVAS!
NATTY OÜ ON ESIMENE JA AINUS MAHEDAID PÄHKLIVÕISID TOOTEV ETTEVÕTE EESTIS.

Wiru Mill

Wiru Mill OÜ on pereettevõtte, mille põhitegevusala on mahe toortatratoodete valmistamine. Jätkame Remedyway OÜ poolt arendatud toortatra toodete väärindamist ning koos laiendame tervisliku ja maitsva toortatra kasutusvõimalusi meie kõigi igapäeva toidulaual!

Alates juunist 2023 tegeleb Wiru Mill OÜ Täkumetsa tatravabrikus mahe toortatratangude ja -jahude tootmisega.

Alates jaanuar 2024 lisandusid toortatraküpsetiste, meesegude jm tatratoodete valmistamine.

Wiru Mill OÜ kasutab lisaks oma kaubamärgile ka Remedyway ja Täkumetsa kaubamärke.

 Wiru Mill hoiab au sees ja järgib RemedyWay seniseid tootmispõhimõtteid:

• Tervislik ja maitsev

• Gluteenivaba

• Maheda tooraine maksimaalne kasutamine

• Säilitus- ja värvainete vaba

• Võimalikult palju kodumaist toorainet

• Õli kasutamisel ainult külmpress oliiviõli (päevalille küpsistes päevalilleõli)

• Küpsetistes tavasuhkru asemel mesi või mahe roosuhkur

• Jahuainena ainult mahe toortatrajahu

• Minimaalselt vajalik toidu kuumutamine, et säiliksid vitamiinid

• Tervendavate toiduainete lisamine valmistoidule (funktsionaale toit)

Wiru Mill arendab uusi, tervislikke ja põnevaid tooteid toortatrast ning jätkab teavitustööd  tangude kuninganna kasulikkusest ja kasutusvõimalustest.

MAAMESS on suurim maamajandusmess Baltikumis, võõrustades 460 eksponenti üheksast riigist ning laiudes 70 000-ruutmeetrisel näituseväljakul.

MAAMESS koondab endas nelja alateemat:

  • XXX rahvusvaheline põllumajandusnäitus
  • XXVIII rahvusvaheline puidutöötlemis- ja metsandusnäitus
  • XXVIII toidumess
  • XXIV aiandusnäitus

Mess on avatud:

  • neljapäeval, 18. aprillil kell 10.00-18.00
  • reedel, 19. aprillil kell 09.00-18.00
  • laupäeval, 20. aprillil kell 09.00-16.00

Piletid müügil kohapeal ja Piletikeskuses

Külastajainfo leiad SIIT

Maamessile registreeritud ettevõtteid saad vaadata SIIT

Tere tulemast Maamessile!

Allikas: piletikeskus.ee / organicestonia.ee