Vitafoods 2023 messil oli Organic Estonial au tutvuda NorVita koostööpartneritega

Vitafoods Europe 2023 toimus Šveitsis Genfis, 9. – 11. maini, kus osales ümmarguselt 15 000 inimest, esindatud oli vähemalt 135 erinevat riiki ning tutvuda sai rohkem kui 720 brändiga.

,,Vitafoods 2023. Mul oli au messil tuttavaks saada NorVita koostööpartneritega nii teadus- arenduse kui distributsiooni suunal. Koostöö teadlaste, õigete laboritega on tootearenduses kõige tähtsam, sest kuidas muidu turundus suudaks õigeid ja olulisi argumente ja soovitusi sinu tootele välja pakkuda. Loomulikult ettevõte võib tugineda täna EFSA kinnitatud teadusargumentidele. Täna on valdkonna teadustööd ja arendused ülikiiresti edasi liikunud nii, et EFSA teaduse ja uute argumentide põhjenduse järjekorras on juba 4000 teadusargumenti kinnituse ootel. Ettevõte Iprona on valinud enda fookustooraineks aroonia marjad. Nemad soovivad aroonias sisalduvaid parimad omadusi tuua läbi külmkuivatusmeetodi, mis muudab toote krõmpsuvaks maiuseks,” kommenteerib Organic Estonia juhatuse liige Krista Kluderknup, kes külastas messi.

Vitafoods 2023 messil sai NorVita tooteid leida koostööpartnerite lettidelt: Liquid-Universum GmbH, Iprona ja NutriStella.

NorVita brändi lugu

Kõik sai alguse soovist luua päriselt efektiivne vitamiinitoode, mis annaks inimesele rohkem tagasi ja väärtustaks puhta looduse poolt pakutut.

Ühiselt leiti, et kvaliteetne ravimitööstus on maha surutud lõputu bürokraatia ja turukaitse poolt ja seetõttu otsustati inimeste heaolusse panustada luues innovatiivseid, tõhusaid ja mugavalt tarbitavaid toidulisandeid. Teoorias osati seda ka teha – viiest asutajast 4, Imre, Indrek, Tanel ja Sander, töötasid aastaid ravimisektoris. Seal omandasid nad suurepärase kogemuse ravimite ja apteegitoodete tootmise, arenduse, kvaliteedi ja regulatsioonide vallas.

Kuidas seda kõike aga turundada? Kaasasutaja ja turundusspetsialist Kristi liitus ettevõttega, kui oldi juba loomas tooteid, ent toodetel ei olnud veel brändi ja nägu. Uus tiimiliige sobis nagu valatult, sest ka Kristi oli aastaid Austraalias elades saanud idee hakata tegelema pihustatavate vitamiinidega, kuna ta nägi nende positiivset mõju. Kui Kristi Eestisse naases, said kaks üliolulist poolust – kvaliteetne tootmine ja kaasahaarav turundus – juhuse (või saatuse) tahtel kokku ning ühiselt loodi ühiselt NorVita.

Jõudu arendajatele ja teadlastele!