21.09.2017 / 10:00 / Lasnamäe 2, Tallinn

Organic Estonia kutsub: Prantsusmaa ja Inglismaa sihtturuseminar maheettevõtjatele

EAS ja Organic Estonia kutsuvad Eesti ettevõtjaid seminarile „Eesti mahetoodete võimalused Prantsusmaa ja Suurbritannia turgudel“. Oodatud on ettevõtted, kelle sortimendis on ökoloogilised või looduslikud toiduained, toidulisandid, tervisetooted, kosmeetika, puhastustooted jne.

Seminaril esinevad Prantsusmaa ja Suurbritannia eksperdid ja praktikud. Oma kogemusi jagavad Eesti ettevõtted, Eesti mahemajanduse programmi hetkeseisust räägib Organic Estonia. Prantsusmaa ja Suurbritannia majandusest ning eripäradest annavad ülevaate EASi ekspordinõunikud.

Seminari välisesinejad

Al Overton omab 15-aastast töökogemust mahetoodete ketis Planet Organic Ltd (www.planetorganic.com). Alates 2015. aastast juhib ta ettevõtte ostujuhtide meeskonda. Planet Organic´u näol on tegemist kuulsuste poolt armastatud Londoni poeketiga, mis varustab jõukates linnaosades eneseteadlikke tarbijaid, kes eelistavad ökoloogiliselt puhtaid tooteid. Al Overton annab ülevaate Planet Organic´u ostuprotsessist, konkurentsist mahetoodete turul ja tootegruppidest, millel näeb oma poeketis potentsiaali.

Aurélien Van Berten on agentuuri Wabel (www.wabel.com) kaasasutaja ja COO. Wabel on alates 2010. aastast spetsialiseerunud uute ärivõimaluste loomisele, viies kokku erinevate riikide tootjaid ostujuhtidega. Tänaseks on Wabel tõusnud suurimaks „sourcing“ute vahendajaks, omades kontakte ca 5000 ostjaga ja 8000 toiduainete, jookide, kodukeemia ning hügieenitoodete tootjaga, keskendudes järjest rohkem mahesortimendile. Toetudes oma pikaajalistele suhetele Prantsuse ostujuhtidega, räägib Aurélien Van Berten prantslaste tarbimisharjumustest, nõudlusest ning võimalustest suurtes jaekettides ning mahetoodetele spetsialiseerunud poodides.

Mediascore Food on üle 30 aasta esindanud Prantsusmaal välismaiste toiduainete- ja jookide kaubamärke nii suurtes jaekettides kui ka spetsialiseeritud poodides. Samale omanikule kuuluva n-ö uute toodete inkubaatori Fooding Company eesmärgiks on leida Prantsuse turu jaoks tugeva potentsiaaliga innovaatilisi tooteid. Mediascore Food / Fooding Company esindaja räägib sellest, kuidas nad oma sortimenti uusi tooteid valivad ning tõusvast nõudlusest mahetoodete turul.

 

Aeg: 21. september kell 10.00-17.00
Koht: EASi II korruse konverentsisaal, Lasnamäe 2, Tallinn

Seminari ettekanded on inglise ja eesti keeles.

Registreerimine:
Seminaril osalemine on tasuta. Vajalik on eelregistreerimine hiljemalt 17. septembril

Ürituse kava

 • 10:00

  Registreerimine ja tervituskohv

 • 10:15

  Avasõnad. Sissejuhatus Prantsusmaa ja Suurbritannia turgudele.

  Kristiina Kalda, EASi ekspordinõunik Prantsusmaal Andreas Heiki Pant, EASi ekspordinõunik Suurbritannias

 • 10:45

  Planet Organicu lugu selle loomisest tänase päevani. Planet Organicu ostudirektor räägib, kuidas tooted sortimenti valitakse, milline on teekond toote avastamisest letile, kui pikk on keskmine tootegrupi eluiga, millised on promo kampaaniad koostöös tootjaga.

  Al Overton, Planet Organic Ltd ostuosakonna direktor

 • 11:45

  Prantslaste tarbimisharjumused läbi mahetoodete prisma, nõudlus ja perspektiivid. Potentsiaalsete klientide kaardistamine, suured jaeketid ja spetsialiseeritud poed, nende turuosad, organisatsioon, ostukalender, vajalikud sertifikaadid. Millise strateegiaga siseneda Prantsusmaa turule ?

  Aurélien Van Berten, agentuur Wabel kaasasutaja

 • 12:45

  Lõuna ja networking

 • 14:00

  Benoit Barache räägib toodetest, mille järele on Prantsusmaa turul suur nõudlus ning toob näite tootesarjast, mis on Prantsusmaa turul kiiresti edu saavutanud.

  Benoît Barache, maaletooja Mediascore Food ́i ostujuht

 • 14:30

  Eesti ettevõtete kogemused Prantsuse ja Suurbritannia turgudel.

  Janno Veskimäe, HeyDay Organic tegevjuht ja asutaja Kristjan Õunamägi, Loodusvägi nõukogu liige ja ekspordijuht

 • 15:30

  Eesti mahemajanduse programmi hetkeseis.

  Krista Kulderknup, Organic Estonia eestvedaja

 • 15:50

  Küsimused-vastused. Seminari kokkuvõte ja networking. Võimalus suhelda esinejatega.