13.11.2019 / Rootsi, Malmö

30 Eesti maheettevõtet teevad ajalugu ühise külastusega Rootsi Malmö messile

Eesti mahe ja looduskosmeetika ettevõtted sihivad Euroopa eksporditurge: 30 ettevõtet on ühiselt Rootsis Malmö messil 13.-14.11.2019

30 Eesti maheettevõtet teevad ajalugu ning Eesti mahemajanduse suuremaks ja nähtavamaks kui see kunagi varem võimalik on olnud.
Eesti maheettevõtted toidutootjatest looduskosmeetika ettevõteteni tutvustavad Skandinaavia suurimal mahe- ja looduskosmeetika messil Malmös oma mahetooteid – alates mahemunadest kuni vetikate ja looduskosmeetika toodeteni välja.
Malmös leiab aset Skandinaavia juhtiv naturaalse kosmeetika ja jätkusuutliku elustiili mess Natural Health & Beauty Scandinavia https://www.ecolifeshow.com/ ning mahetoitude ja -jookide mess „Nordic Organic Food Fair“ https://www.nordicorganicexpo.com/. Tegemist on B2B üritusega ostujuhtidele, kes otsivad parimaid partnereid toodete kaubandusvõrkudesse sisseostmiseks.
Malmö messil osaleb 17 Organic Estonia liiget: BugBox OÜ, OÜ Tõrvaaugu Mahe talu, Furcella OÜ, OÜ Kasevetekohin, LoondSPA OÜ, Ervita Marjakasvatuse OÜ, Saidafarm OÜ, Green Valley Ventures OÜ, Aesti Skincare OÜ, Magusameistrid OÜ, Nurme Looduskosmeetika OÜ, Must Küüslauk OÜ, Chaga OÜ, Sirloin OÜ, Rõngu Mahl, Moe OÜ ja OÜ Numami.
Lisaks osalevad messil ka Alliku Mahetalu OÜ, Estko AS, Green Bite OÜ, Grouseberry OÜ, Mahemuna OÜ, Mathugo OÜ, Matsimoka OÜ, Nordic Seaweed Solutions OÜ/Numami OÜ, Nordic Organic OÜ/Allew  Magusameister, Puljong OÜ/FS Goods, Rabafarm OÜ/Pajuvitsa talu, Vetik OÜ, Õun Drinks OÜ ja Eesti Maaülikooli Polli Aiandusuuringute Keskus.
Eesti ettevõtjad saavad Malmö messil tutvuda Rootsi turu juhtivate tarnijatega, sealhulgas Põhjamaade parimate pakkumiste, rahvusvaheliste kaubamärkide ja uute põnevate mahevaldkonna idufirmadega.
Koostöös Eesti Suursaatkonnaga Kopenhaagenis saab messi raames toimuma ka Eesti B2B äriseminar, hõlbustamaks Eesti ettevõtete kontakte Euroopa sisseostjate ja ostujuhtidega. Messile eelneval päeval on kavas külastused kohalikesse ettevõtetesse.
Eesti 30 ettevõtte messikülastus ja messi raames toimuv Eesti äriseminar saab teoks koostööna, kuhu panustavad Maaeluministeerium, Eesti Suursaatkond Kopenhaagenis, Eesti Suursaatkond Stockholmis, Tartu Ärinõuandla ja Organic Estonia MTÜ. Projekti eestvedaja on Organic Estonia.

Üritust toetab