Piesta

Kuusikaru OÜ

Piesta – mõnusad maitsed
Piesta maitsed on pärit Vändra metsas Pärnumaal asuvast peretalust. Kõige erilisemad Piesta kaubamärgi kandjad on mahe õunaäädikas, õunastroop, salatikaste ning terviseshot MUST.
Mis neis erilist on? 

  • Piesta õunaäädikas on naturaalselt kääritatud ning valminud omas tempos, kiirustamata ja ilma suurema vahelesegamiseta. Pudelis leiduv sade on kui kvaliteedimärk, tunnistus sellest, et tegu on elus äädikaga, mida pole filtreeritud ega pastöriseeritud.
  • Piesta õunastroop on maius ja maitseaine ühes isikus. Tänu Eesti õuna imeheale magushapule maitsekooslusele sobib stroop hämmastaval kombel nii lõhe kui jäätisega.
  • Rahvusvahelise toidukonkursi Great Taste žürii tõstis esile Piesta õunastroobi elegantset magusust, sametist tekstuuri ja siidist maitset.
  • Piesta salatikastmes kohtuvad magushapu mahl ja särtsakas õunaäädikas, andes tulemuseks parimaid palsamiäädikaid meenutava tasakaalus maitse, mis sobib nii värskele salatile kui ka kokteilisiirupiks.
  • Õunatoodetele pakub vaheldust puhta marjamaitsega terviseshot Piesta MUST. Külmpressitud mustasõstramahl sisaldab rikkalikult C-vitamiini, ning pakub ühtlasi värskendava ja virgutava maitseelamuse.

Piesta Kuusikaru talu lugu
Aastal 1868 rajatud peretalul on põnev ajalugu ja tegus tänapäev. Alguses oli turbatööstus, klaasiliiv, metsa- ja põllumajandus, vahepeal koguni külakool. Kolme põlvkonna edulugu. Kuni algas II maailmasõda ja üks okupatsioon järgnes teisele. “Ülekohus ei seisa kotis,” ütles tänase peremehe Hardi vanaisa Mihkel, kui temal ja vanaema Liinal pärast sõda enam kodutallu naasta ei lubatud. Ajad õnneks muutusid ja talu maad tagastati perekonnale omandireformi käigus.

Talu taastamine algas aastal 2014 eesmärgiga rajada maheõunaaed ning oma väiketootmine. Esimesed õunapuud istutati kevadel 2016.

Sügisel 2017 valmis õunamaja, kus kõik Piesta tooted sünnivad. Esmalt puhas mahl, siis vürtsikas õunajook. Edasi juba kokteilisiirup, õunaäädikas, stroop… Mitmed Piesta maitsed on võitnud auhindu ja leidnud äramärkimist erinevatel toidukonkurssidel nii Eestis kui rahvusvahelisel tasemel.

Maitse ja leia oma lemmik!

 

Kuidas müüakse oma tooteid?

HULGI

TOORAINE

HORECA

JAEMÜÜK

Hardi Nigulas

CEO
Telefon: +372 508 9589
E-mail: hardi@kuusikaru.eu

Võta ühendust: