Alates 10.01.2023 alustab eesti suurima maheorgamisatsiooni Organic Estonia MTÜ tegevjuhina Siiri Lehtmets

Organic Estonia MTÜ on loodud aastast 2015 Arengufondi majandusidee “Mahe Eesti” idee elluviimiseks. Idee eestvedamisest on saanud esindusorganisatsioon, kuhu kuulub tänaseks 2023  ca 60 liiget üle eesti, olles seega Eesti suurim mahe organisatsioon.

Ühingu põhifookuses on olnud idee mahe elustiili kasutusvaldkondade propageerimine ja idee tutvustamine nii Eestis kui ka välismaal. Eesti mahemajandussektori ettevõtete esindamine, ettevõtjate koostööle hoogustamine ning ühistulise ja rahvusvahelise konkurentsivõime tõstmine, mahe ning jätkusuutliku ettevõtluskeskkonna arendamine.

Alates 10.01 võtab tänase tegevjuhi Krista Kulderknup ülesanded üle Siiri Lehtmets, kes on pea aasta aega olnud aktiivne projektijuht ühingus, tunneb liikmeid, nende vajadusi ja ootusi. Siiri on jõudnud koostööd teha kõikide projektijuhtidega nii Taani, Saksamaa kui Jaapani suunal. Korraldanud vastuvõttu Jaapani ostujuhtide ja suursaadiku abikaasa osavõtul. Läbi viinud erinevaid seminare ning kohtumisi. Edendanud Organic Estonia kodulehete ja leidnud lahenduse koostööks Eesti suurima mahe e-poega Greenest. Kõik Organic Estonia liikmed saavad tulevikus oma tooteid müüa antud e-platvormil  ning seekaudu omavad ka tulevikus väljundi eksportturgudele.   

Siiri on tuttav Organic Estonia peamiste koostööpartnerite tegemiste ja projektiga ning liidu välissaatkondade esindajate, nõunike ja riiklike institutsioonide kontaktidega. Siiril on tugevad ettevõtlus kogemused nii jae kui e-kaubanduse vallast ning rahvusvahelistes ekspordis.

Siiri Lehtmets võtab aastal 2023 fookusesse Organic Estonia liikmetele esmase vajaduse mahetoodete müügi ja ühise e-poe väljundi turundundamiseks nii siseriiklikult kui rahvusvahelistel turgudel ennekõike Baltikumis, Taanis, Saksamaal, Rootsis, Jaapanis ja Singapuris.

Organic Estonia ühe alustajana tegevjuhi positsioonil olnud Krista Kulderknup, jätkab organisatsioonis juhatuse liikmena ning jääb vastutama organisatsiooni kommunikatsiooni eest.